środa, 19 grudnia 2012

Wiza- odbiór

Jak zapewnie większość z Was wie teraz paszport z wizą trzeba samemu odebrać w wybranym wcześniej punkcie. Niestety kurier już do nas nie przyjeżdża, trzeba ruszyć.. się :)
Ja oczywiście wybrałam Kraków. Punkt odbioru znajduje się na ulicy Rzemieślniczej. Jakby ktoś potrzebował wskazówki jak tam dotrzeć chętnie pomogę.
I tak wczoraj dostałam mail-a i sms-a, że mój paszport jest gotowy do odbioru i mam 9 dni roboczych aby podjechać i zabrać dokumenty. Tak więc dzisiaj postanowiłam zrobić sobie wycieczkę- jeszcze znalazłam jeden wolny dzień mimo, iż święta tuż, tuż. Pojechałam rano, aby wrócić do domu o przyzwoitej porze.
Tak więc od paru godzin mam w rękach paszport z wizą, wgapiam się w niego i zastanawiam, czy to jest możliwe :D
/zdjęcie ocenzurowano bo wyglądam fatalnie../

I jeszcze dołączona informacja:
/ehkm../

Pozdrawiam,
Sylwia

11 komentarzy:

 1. Hehe, ta karteczka to taki polski sposób na powiedzenie komuś "życzymy powodzenia w podróży do USA i dziękujemy za skorzystanie z naszych usług". Kipi optymizmem, nie ma co! Ale to musi być fajne uczucie dostać wizę. A wiesz może ile jest punktów odbioru tej wizy? Mam nadzieje że więcej niż konsulatów gdzie można wizę załatwiać.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak ta informacja napawa optymizmem :D
   Pod tym linkiem masz listę tych punktów:
   http://www.ustraveldocs.com/pl_pl/pl-loc-documentdropoff.asp

   Usuń
 2. Ja miałam najbliższy punkt odbioru 100km od Konina dlatego dogadałam się z ludźmi z mojej agencji. Oni mi go odebrali i zamówili kuriera. Wyniosło mnie to dużo mniej czasu i pieniędzy. Pamiętam to uczucie jak dostałam paszport, aż się papa sama śmieje ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Hej mam takie pytanie co do wizy.
  Jedziesz tam ze swoim paszportem i onni wklejają wizę, czy trzeba robić nowy paszport z wizą, głupie pytanie, ale męczące.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wize wklejają do paszportu z którym się przychodzi na rozmowę :)

   Usuń
 4. Cóż za pokrzepiająca informacja ;P

  OdpowiedzUsuń
 5. Też się kiedyś w taką zaopatrzę, jak będę zwiedzać świat haha :) Jaki to rodzaj wizy? turystyczna?:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wiza studencka, program Au Pair ;)

   Usuń
 6. Gratulacje!! Pamiętam, że jak dostałam swoją wizę to pierwszy raz tak naprawdę uwierzyłam, że jadę i wtedy rozpoczął się mój przedwyjazdowy młyn :)

  OdpowiedzUsuń